Firmy Airbus Defence and Space oraz Inmarsat podpisały umowę na dostarczanie szerokopasmowych terminali do użytku w lotnictwie, Global Xpress. Otwiera to nowe możliwości w zakresie wywiadu/rozpoznania, nadzoru i rekonesansu (ISR) dla załogowych i bezzałogowych statków powietrznych.
Wojsko i inni odbiorcy rządowi będą teraz mieli dostęp do działającej w paśmie Ka (26–40 GHz) usługi w ramach portfolio firmy Airbus Defence and Space. Global Xpress stanie się tym samym pierwszą globalnie dostępną, komercyjną usługą łączności szerokopasmowej dostarczaną za pośrednictwem pasma Ka.
„Fuzja unikatowej usługi Global Xpress z doświadczeniem firmy Airbus Defence and Space w lotniczej komunikacji satelitarnej zwiastuje nową erę elastyczności operacyjnej. Możliwość natychmiastowego uruchomienia wysokiej jakości, szybkich łączy internetowych w dowolnym miejscu doprowadzi do ogromnego wzrostu potencjału i opłacalności”, skomentował Andy Start, prezes Inmarsat Global Government.
Umowa pomiędzy Airbus Defence and Space oraz Inmarsat Global Government umacnia istniejące już powiązania obydwu firm. W grudniu ubiegłego roku zawarły one porozumienie o strategicznym partnerstwie dystrybucyjnym w zakresie Global Xpress.
W sektorze rządowym firma Airbus Defence and Space jest wiodącym na świecie dostawcą komercyjnych usług łączności satelitarnej. Do jej klientów należą jedne z najbardziej unowocześnionych agencji rządowych na świecie, m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, USA i NATO.
Airbus Defence and Space oferuje również szereg produktów dla branży lotniczej, w tym satelitarne terminale lotnicze „AirPatrol”. Jest to najwydajniejsza technologia lotniczych terminali satelitarnych dostępna na rynku, umożliwiająca szybką transmisję danych dla misji i zastosowań rządowych.
Źródło: airbusdefenceandspace.com
O Airbus Defence and Space Airbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.
Czytaj także:
Nowości od Airbus Defence and Space na nadchodzących targach CCW 2014
Centrum Logistyczne Dolnej Saksonii zamawia radiotelefony TH1n
Technologia Airbus Defence and Space zabezpieczyła 50. Monachijskią Konferencję Bezpieczeństwa
Airbus Defence and Space wybrany do pilotażowych testów bezpiecznej sieci danych dla Rakel w Szwecji
System radiowy firmy Cassidian pomoże zabezpieczyć Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa